Hakkımızda


Avukat Alparslan Yücel, (1961-Osmaniye), Yücel Hukuk Bürosu.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1984 mezunu olup 1987 yılında, önce Adana Barosu ve sonra Osmaniye Barosu üyesi olarak,  Osmaniye’de  “YÜCEL HUKUK BÜROSUNU” kurmuş, hayatın her alanında, şahıslara ve şirketlere yönelik Avukatlık hizmetleri veren bu büroyu yönetmektedir. Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık çalışmalarına paralel olarak, sosyal sorumluluk ve hizmet amaçlı olarak birçok Sivil Toplum Kuruluşunda ve siyasi alanda faal olarak çalışmaktadır. Çevre Koruma Derneği Başkanlığı, Tema Vakfı İl Temsilciği görevlerinden sonra halen OSİAD Osmaniye Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanlığı, Akdeniz Türk-Alman Derneği yönetim kurulu üyesi, Adana Çukurova Rotary Geçmiş Dönem Başkanı, Dasifed (Doğu Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu) yönetim kurulu üyesi görevini yürütmektedir.

 

Vizyonumuz :  Yücel Hukuk Bürosu olarak kurumsal ofis vizyonumuzu “CITIUS, ALTIUS-FORTIUS”  “Daha ileri, daha hızlı ve daha güçlü” sloganıyla ifade ediyoruz.

 

Misyonumuz :Misyonumuz, hukuki sorunlara yine “daha hızlı ve daha güçlü, daha ileri,” bir vizyonla en pratik ve sonuç alan çözümü üretmektir. Hukuk, yaşamın her alanında vardır ve hiç kimse hukukun dışında değildir. Herkes hukukun içindedir ve herkesin bir gün hukuka ihtiyacı olacaktır. İşte bizim görevimiz tam o noktada başlamaktadır ve bu, Yücel Hukuk Bürosunun varlık sebebidir.

 

Yücel Hukuk Bürosunun duvarında Moliere’nin şu sözü asılıdır : “Görevimizi yaparken kimseye, ne müvekkile, ne Hakime ve nede iktidara tabiiyiz. Bizim aşağımızda kişilerin varlığı iddiasında değiliz. Fakat hiçbir hiyerarşik üst de tanımıyoruz. En kıdemsizin, en kıdemlisinden veya isim yapmış olandan farkı yoktur. Avukatlar esir kullanmadılar ve fakat efendileri de olmadı.”